Kulmasuojat ja kulmapalat

Pyydä tarjous tai kysy lisätietoa

 

Kulmasuojat ja kulmapalat ovat tarkoitettu tuotteiden kulmien ja reunojen suojaamiseen kuljetuksen, varastoinnin ja käsittelyn aikana. Ne sopivat huonekaluille, laseille, peileille, verkkokauppapakkauksille ja teollisuuden tuotteille. Suoja vähentää kolhuja ja parantaa pakkauksen kestävyyttä.

Lisätietoja
Lisätietoja

Haulla löydettiin / tuotteesta.

Nimi Kuva Tuotteen Leveys (mm) Tuotteen Korkeus (mm) Yhteensopiva Ominaisuus kulmapala Myyntierä Lisää tarjouspyyntöön
PE-KULMASUOJA 50/35mm UP
37121 PE-KULMASUOJA 50/35mm UP mercamer 50 35 max 25 mm leveä vanne ohjauspiikit ulkopuoli UP 3000 kpl/ltk
ltk
Lisätty tarjouspyyntöön!
Koriin lisäys epäonnistui.
PE-KULMASUOJA 50/35mm MP
37122 PE-KULMASUOJA 50/35mm MP mercamer 50 35 max 25 mm leveäl vanne ohjauspiikit ulko- ja sisäpuoli MP 3000 kpl/ltk
ltk
Lisätty tarjouspyyntöön!
Koriin lisäys epäonnistui.

 

Tuotteen käyttötarkoitus ja ominaisuudet

Kulmasuojat ja kulmapalat ovat tarkoitettu suojaamaan tuotteiden herkkiä kulmia ja reunoja kolhuilta, puristumiselta ja liikkumiselta kuljetuksen aikana. Ne auttavat estämään paineen kohdistumisen suoraan tuotteen reunaan tai kulmaan.

Kulmasuojat tuovat lisäturvaa kuormalavoille, laatikoille ja yksittäispakkauksille. Ne sopivat erityisesti tuotteille, joiden reunat vaurioituvat helposti, kuten huonekaluille, laseille, peileille, levyille, paneeleille sekä pitkille tai raskaille teollisuuden komponenteille.

Verkkokauppapakkauksissa kulmapalat lisäävät lähetyksen suojaa ja viimeistelevät pakkauksen. Rakennusmateriaaleissa ne auttavat suojaamaan levyjä ja paneeleja varastoinnin ja siirron aikana.

Yhteenveto

Kulmasuojat ja kulmapalat ovat käytännöllinen valinta, kun haluat vähentää kuljetusvaurioita ja parantaa pakkauksen turvallisuutta. Me autamme valitsemaan sopivan suojan tuotteen koon, painon ja kuljetustavan mukaan.

Haluatko lisätietoja tai tarjouksen? Ota yhteyttä meihin, niin autamme valitsemaan juuri teidän tarpeisiinne sopivan ratkaisun.

Pyydä tarjous tai kysy lisätietoa

Katso myös

PE-suojaprofiili Valamalla valmistettu joustava PE-suojaprofiili
Pahvilaatikot kaksiaaltoiset Tupla-aaltoiset pahvilaatikot raskaampien tuotteiden pakkaamiseen ja vaativiin kohteisiin.
Aaltopahvirullat Aaltopahvirullat on tarkoitettu tuotteiden suojaamiseen kuljetuksen ja varastoinnin aikana.
Aaltopahvikontit euro- ja fin-lavoille Varastotuotteena on saatavana ½ EURO-, EURO- ja FIN-kokoiset, vahvat aaltopahvikontit kansineen.
Voimapaperit Kierrätettävä, vahva ja monikäyttöinen pakkausmateriaali
Aaltopahviarkit Aaltopahviarkit soveltuvat esimerkiksi lavapahveiksi ja väliarkeiksi.