Käsiverkkokiristeet ovat verkkorakenteisia kiristekalvoja, kun pakkaat lämpimiä tai tuoreita tuotteita. Hyvä ilmanvaihto vähentää kondensaatiota ja pitää pakkauksen siistinä kuljetuksessa ja varastoinnissa. 

Lisätietoja

Haulla löydettiin / tuotteesta.

Nimi Kuva Leveys (mm) Halkaisija (mm) Kpl/lava m/rll (m) Väri Elintarvikekontaktimateriaali Vaarallinen tuote VAK Myyntierä Myyntierä Lisää tarjouspyyntöön
KÄSIKIRISTE 500mm verkkokiriste
25101b KÄSIKIRISTE 500mm verkkokiriste valkoinen mercamer 500 105 24 500 valkoinen ei Ei 8 RLL/LTK 8 rll/ltk
ltk
Lisätty tarjouspyyntöön!
Koriin lisäys epäonnistui.

 

Tuotteen käyttötarkoitus ja ominaisuudet

Käsiverkkokiristeet on tarkoitettu tuotteiden niputtamiseen ja suojaamiseen silloin, kun pakkaukseen tarvitaan ilmanvaihtoa. Verkkomainen rakenne päästää ilman kiertämään, mikä vähentää merkittävästi kondensaation muodostumista lämpimille ja tuoreille tuotteille.

Käsikiristeenä käytettävä materiaali muotoutuu kuorman ympärille ja auttaa pitämään tuotteet paikoillaan. Se soveltuu tilanteisiin, joissa haluat välttää kosteuden kertymistä pakkauksen sisään ja pitää tuotteet paremmassa kunnossa koko toimitusketjun ajan.

Yhteenveto

Kun pakkaat kuormia, jotka tarvitsevat hengittävän suojan, käsiverkkokiristeet ovat toimiva vaihtoehto. Meiltä saat apua oikean koon ja käyttötavan valintaan, jotta pakkaus toimii varmasti käytännössä.

Haluatko lisätietoja tai tarjouksen? Ota yhteyttä meihin, niin autamme valitsemaan juuri teidän tarpeisiinne sopivan ratkaisun.

Pyydä tarjous tai kysy lisätietoa

Katso myös

Suojahuput Lavan tai rullakon päälle soveltuvat suojahuput
Lattiansuojamateriaalit Lattiansuojamateriaalit eri leveyksissä ja väreissä
Suojateipit ja tarrasuojakalvot Tehokkaita ratkaisuja suojaamiseen, eristämiseen, peittämiseen tai suojausten kiinnittämiseen